Eğitimlerimiz

ESEM Eskişehir Satranç Eğitim Merkezi Tarafından Sunulan Eğitim Hizmetleri

10 yıldır Eskişehir'de masallarla, dramalarla, şarkılarla ve oyunlarla satrancı sevdirerek küçük satranç ustaları yetiştiriyoruz.

ESEM Satranç Eğitim Merkezi olarak okul öncesi küçük çocuklarımızı hem eğlendirmek hem de eğlenirken satranç öğrenmelerini sağlamak adına geliştirdiğimiz özel yöntemlerimiz sayesinde başarıya ulaşıyoruz. Çocuklarınız hafta sonu gruplarımıza bireysel olarak katılabileceği gibi sınıf ve okul grupları oluşturulması durumunda kendi arkadaşları ile de eğitimlerimize katılabilir.

Çocuklarınızın teknoloji ile boşa vakit geçirmesini istemiyorsanız bizimle irtibata geçerek Robotik & Kodlama Eğitimlerimize katılabilirsiniz.

10 yıldır Eskişehir'de masallarla, dramalarla, şarkılarla ve oyunlarla satranç üzerine verdiğimiz eğitimlerde olduğu gibi masallar ve oyunlarla uygulamalı Robotik & Kodlama Eğitimlerine de başlıyoruz...

Robotik & Kodlama & Algoritma Robotik, çocukların motor kabiliyetlerinin gelişmesine
ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

Kodlama, çocukların problem çözme becerilerini, yeni fikirler üretmeye yönelik becerilerini, işlerin
ve projelerin planlanması ve takım olarak çalışabilme becerilerini geliştirmektedir.

Algoritma, bir problemin çözümü için gerekli olan adımları belirten bir terimdir. Bunu öğrenen ve geliştiren çocuklar, hayatlarında karşılaştıkları her sorun için çözüm üretebilme becerisini elde etmiş demektir.

Çocuklara özel hazırlanmış eğlenceli ve renkli eğitim araçları ile satranç öğrenmek daha eğlenceli.

ESEM Satranç Eğitim Merkezi olarak değerli öğrencilerimiz çocuklarımızın satrancı öğrenirken sıkılmamaları, daha eğlenceli ve rahat bir ortamda mutluluklarını devam ettirmeleri en öncelikli hedefimizdir.

Bu kapsamda gruplarımızdaki öğrenci sayısı kadar, dersliklerimizi ve ders araçlarımızı da özenle seçtik. Çocuk sağlığına zararlı hiç bir aracı kullanmamaya azami dikkat ettik ve bu doğrultuda Amerika ile İngiltere'den ithal getirdiğimiz birçok çeşit masal kahramanları temalı özel satranç setlerimiz ile çocuklarımızın satranç derslerinden keyif almasını hedefledik.

Ulusal Satranç turnuvalarına ESEM adına katılan ve şehrimizi temsil eden öğrencilerimiz başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor...

ESEM Eskişehir Satranç Eğitim Merkezi olarak okul öncesinden itibaren satrancı masallarla, oyunlarla, dramalarla ve şarkılarla öğretmeye başladığımız küçük öğrencilerimizi daha sonra konusunda uzman eğitmenlerimiz eşliğinde turnuvalara da hazırlıyoruz ve Türkiye'de gerçekleştirilen özel veya resmi turnuvalara katılım sağlayarak hem öğrencilerimizin aldığı eğitimin ve yeteneğinin sonucunu göstermesini görüyoruz hem de yakalanan başarıların ailelerin gözlerinde nasıl bir gurur ile yansıdığına şahit oluyoruz.